Економічно-правовий механізм, який дозволяє нівелювати негативні наслідки неплатоспроможності боржників.
Так вже склалося, що інститут банкрутства та відповідну процедуру у нашій країні на цей час дуже часто продовжують приймати як щось вкрай негативне, майже катастрофічне. В той же час у більшості розвинених правових системах інститут банкрутства є серйозним та дієвим балансиром економічних процесів.
З одного боку зазначена процедура дозволяє боржнику позбутися надмірного тягаря боргових зобов’язань, що не ставить хрест на його подальших можливостях побудови успішного бізнесу, з іншого боку дозволяє кредиторам ефективно отримати заборгованість від боржника, хай навіть не завжди у повному обсязі, і з третього боку надає можливість потенційним інвесторам придбати майно банкрута за привабливою ціною.
Тривалий час інститут банкрутства розвивався та удосконалювався практикою його застосування і на сьогоднішній день, після прийняття Кодексу України з процедур банкрутства, на наш погляд, носить достатньо збалансований характер для всіх учасників процедури.
Окремо необхідно відзначити процедуру визнання неплатоспроможним фізичної особи, яка нарешті надає і таким боржникам та їх кредиторам аналогічні права по захисту власних інтересів. Незважаючи на те, що визнання неплатоспроможним фізичної особи є відносно новим механізмом, ми маємо об’ємний та успішний досвід його реалізації.
Значний досвід у супроводженні процедур банкрутства, у тому числі державних підприємств надає нам можливість захищати при необхідності, як інтереси боржника чи кредитора, так і інтереси таких учасників процедури, як арбітражний керуючий, інвестори тощо.